Bus Route

S.No. Boarding Point Time
1Saligramam07:00
2Vada palani07:05
3Power house07:10
4Kodam bakkam07:15
5Venkat narayana road07:25
6Nandanam07:30
7Adyar gate hotel07:35
8Creen ways road07:35
9Sathiya studio07:40
10Adyar07:45
11Tiruvanmiyur07:50
12Kottivakkam07:55
13Palavakkam08:00
14Neelankarai08:10
15Vettuvankeni08:15
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Ambattur06:30
2Padi06:35
3Senthil Nagar06:40
4D.r.j. Hospital06:45
5Nathamuni06:50
6I.C.F Bus Terminus06:55
7K.4 police station07:00
8Anna Nagar Rountana07:05
9Anna Nagar Arch07:05
10Nelson Manickam Road07:10
11Loyola College07:15
12Valluvar Kottam07:20
13Gemini07:25
14Teynampet07:30
15Cenotaph Road07:35
16Kotturpuram07:40
17Madhya Kailash07:45
18Tiruvanmiyur07:50
19Neelankarai08:05
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Tambaram Railwaygate07:30
2Air Force Road07:35
3Camp Road07:40
4Mahalakshmi Nagar07:43
5Raja Kil Pakkam07:45
6Sembakkam07:47
7Santhosapuram07:50
8Medavakkam Junction07:55
9Medavakkam08:00
10Perumbakkam08:05
11Sholinga Nallur08:10
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Ambattur Pudur06:30
2Ambattur OT06:35
3STED Board06:35
4Avadi Bus Terminas06:45
5Avadi Check Post06:50
6Avadi Ramarathna06:50
7Avadi Market06:50
8Avadi J.B. Eatate06:55
9Kaduvetti07:00
10Kumanan Chavadi07:10
11Iyappan Thangal07:15
12Porur07:20
13Mugalivakkam07:25
14Miot Hospital07:30
15Trade Centre07:30
16Butt Road07:30
17Guindy07:40
18Madhya Kailash07:50
19Tiruvanmiyur08:00
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Vadapalani07:00
2Ashok Pillar07:10
3Alandur Court07:20
4Vanuvam Pet07:25
5Indian Oil07:25
6Kumaran Theater07:25
7Madipakkam Koot Road07:30
8Kil Kattalai07:30
9Kovilam Pakkam07:35
10Medavakkam07:45
11Sholinga Nallur07:50
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Pallavaram06:55
2Airport07:00
3Pazhavanthangal07:10
4Nanganallur07:15
5Vanuvam Pettai Junction07:20
6Puzhuthi Vakkam Junction07:20
7Velachery Railway Station07:25
8Velachery Vijayanagar07:25
9Baby Nagar07:30
10Tata Consultancy07:30
11S.R.P. Tools07:35
12Thuraipakkam07:40
13Kannagi Nagar07:45
14Sholinganallur07:55
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Madhavaram arul Nagar06:15
2Moolakadai -Th Road06:25
3Kotungaiyur06:30
4Kannadasan Nagar06:40
5Ezhil nagar06:45
6Indian Oil Corpration06:50
7Tondiar Pet Power House06:50
8Tondiar Pet Apollo Hospital06:50
9Maharani Theatre07:05
10Vallalar Nagar Bus Stand07:10
11Mint Bus Terminus07:10
12Nataraja Theatre07:15
13Central07:20
14G.P Road07:25
15Roya Pettah07:30
16Myla Pore07:40
17Mandaiveli07:40
18Sathiya Studio07:45
19Thiruvanmiyur07:55
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Ayapakkam06:35
2ICF Colony06:40
3Dun Lop06:45
4Tele Phone Exchange06:50
5Wavin06:55
6Golden Flat07:00
7Collector Nagar07:05
8Padi Kuppam07:05
9Thiru Mangalam07:10
10C.M.B.T07:15
11M.M.D.A. Colony07:20
12Vadapalani07:25
13Ashok Pillar07:30
14Eikkadu Thangal07:35
15Guindy07:40
16Mathya Kailash07:50
17Thiruvanmiyur08:05
AMET08.25
S.No. Boarding Point Time
1Padur08:05
2Kelambakkam08:15
3Kovalam08:20
4MGM08:25
AMET08.30